CAMBRIDGE - HAKKIMIZDA

Tanıtım

Cambridge Beslenme Bilimleri (Cambridge Nutritional Sciences – Türkiye), İngiltere merkezli  Omega Diagnostics Grup PLC ‘nin bir alt kuruluşu olarak dünyada 100’den fazla klinik, hastane ve laboratuvara teşhis kolaylaştırıcı ürünler tedarik etmektedir.

Cambridge Testleri , immunodiagnostikler olarak adlandırılan bağışıklık sistemi sorunlarını teşhis etmeye yardımcı olan yöntem ve gereçler konusunda uzmanlaşmıştır. Cambridge Testleri, dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllardır sağlık personelleri hastaneler, klinikler ve eczaneler tarafından tercih edilmektedir.

Cambridge Testlerinin amacı, müşterilerine yüksek kalitedeki ürünlerle, üstün standartlarda hizmet vermektir. Cambridge Testleri, Micro-array sistemi ile çalışan Food Print ve Macro-array sistemi  ile çalışan Food Detective Testlerini üretmiştir. Micro-array sistemi, laboratuvar teknolojisinin son noktası olup en hassas ve doğru sonuç veren yöntemdir. Bu testler; kilo verememe, egzama ve migren gibi birçok kronik sorunun sebebi olabilen IgG antikorlarının üretimine sebep olan besinlerin tanımlanmasını sağlar.

İngiliz Diyetisyenler Derneği’nin 2005 yılında, ‘Alerji ve besin intoleransı testleri hakkındaki gerçek’ başlığını verdiği yayına göre, uygulanan 6 farklı besin intoleransı testinin, en güvenilir olanı IgG Kan Testleridir. Besin intoleransı söz konusu olduğunda vücutta 4 alt türü olan IgG‘ler gecikmeli reaksiyonlara sebep olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu IgG’lerin 4 alt grubunun oluşudur. Yapılan IgG merkezli besin intoleransı testinin dört(4) IgG türünü de kapsaması, test sonucunun güvenilirliğini sağlamaktadır. Cambridge Besin İntolerans Testlerinde (Cambridge Nutritional Sciences) dört IgG türünü de inceleyen “Subclass 4 IgG Examination” tekniği uygulamaktadır.

Cambridge Besin İntolerans Testleri, besin intoleransını kolayca teşhis etmenizi sağlarken, ekonomik olarak da farklı seçenekler sunmaktadır.


Cambridge Besin İntoleransı Testi

Food Print  ise; bilimin besin intolerans testlerinde geldiği son nokta olan mikroçip (bioçip, DNA-çip, gen-array gibi isimlerle de anılan) yüksek teknolojisiyle seçeneğinize uygun olarak  221  besine karşı intolerans derecelerinizi en ayrıntılı şekilde verir. Sonuçlar 1 hafta içinde size ulaştırılır.

Cambridge Besin İntolerans Testleri,  bağışıklık sistemi yeterince gelişmiş 2 yaş üzeri çocuklara ve immün sistemi etkileyen medikal tedavi altında olmayan veya sindirim sistemini olumsuz etkileyen ilaçlar kullanmayan tüm yetişkinlere uygulanabilmektedir. Gebelik ve doğumdan 6 ay sonrasına kadar olan dönemde uygulanması, sonucun doğruluğunu etkileyebileceğinden, önerilmemektedir.

Cambridge Beslenme Bilimleri, dünyaca ünlü alerji tedavi kuruluşu “Allergy UK” tarafından onaylanan ve desteklenen dünya genelinde faaliyet gösteren dev bir kuruluştur.  Cambridge Testlerinin kalite yönetim sistemleri ISO9001:2000 ve ISO13485:2003 sertifikalıdır.  Cambridge Testleri, aynı zamanda  British Vitro Diagnostics Assosciation(BIVDA)’ a üyedir.  

www.camnutri.com
www.omegadiagnostics.com