CAMBRIDGE - BESİN İNTOLERANSI

Sindirim ve Şişkinlik Problemleriyle İlişkisi

Sindirim ve Şişkinlik Problemlerinizin Sebebi Besin İntoleransı Olabilir

Sindirim ve Şişkinlik Problemlerinizin Sebebi Besin İntoleransı Olabilir!


Birçok insanın bazı besinleri tüketmeleri ile birlikte şiddetli şekilde belirti ve semptomları yaşadıkları bilinmektedir. Sindirim problemlerine neden olabilen gıdalardan bazıları; çikolata, baharatlar, çeşitli yağlar, meyveler, fasulye, lahana, karnabahar, brokoli, süt, gazlı içecekler, alkol, ıstakoz, karides, midye, yumurta akı, çilek, peynir, bazı şarap ve balık türleridir. Ayrıca et ürünlerinde antioksidan ve bakterisid olarak kullanılan sodyum nitritin, gastroenterit ve ürtikere neden olabildiği de yapılan araştırmalardan belirtilmiştir.

Sindirim problemleri, gastrit ve irritabl barsak sendromu  gibi rahatsızlıklarınız varsa bu problemlerin sebebi besin intoleransı olabilir.

Amerika da yapılan bir araştırmada Besin İntolerans Testini yaptırarak diyetini değiştiren kişilerin sayısının ~%20 olduğunu göstermektedir.

Cambridge Besin İntolerans Testi yaptırarak size zarar veren besinleri keşfedip, bu besinlerden uzak durarak, besin intoleransına bağlı  sindirim problemleri, gastrit ve irritabl barsak sendromu  problemlerinden kurtulabilirsiniz!

Yediğiniz besinler size zarar veriyor olabilir:Eğer besinleri tükettikten birkaç saat sonra çeşitli reaksiyonlarla karşılaşıyor, şişkinlik ve benzeri problemler yaşıyorsanız detaylı bilgi için ➞ iletisim sayfasından bize ulaşabilir ya da besin intoleransı testi yaptırmanıza gerek olup olmadığını anında ➞ Test yaptırmalı mıyım ? sayfasındaki kısa anketi doldurarak öğrenebilirsiniz.Test sonuçlarını diyetisyenimizle değerlendirip beslenme düzenlerini değiştiren bazı danışanlarımızın yorumları:Diyetisyen Aslı ERALP
Yaptırdığım test sonrasında ortaya çıkan intolerans raporunda bana önerildiği şekilde kola ve mayalı ekmek tüketimimi azalttım, bu besinleri 3 ay boyunca hayatımdan tamamen çıkarıp, 3 ay sonunda da çok az düzeyde tüketmeye başladım. İlk bir kaç gün içinde gördüğüm ve kalıcı olan etki şöyle oldu – özellikle sindirimle ilgili yaşadığım ve çeşitli ilaçlarla bir türlü gideremediğim sıkıntılardan kurtuldum. Tüm Cambridge çalışanlarına teşekkür ederim.*
Ali ERDOĞAN
Merhabalar, Cambridge Besin İntolerans Testiniz hakkında memnuniyetimi belirtmek isterim. Öncelikle bu testi yaptırmam sağlığım açısından çok iyi oldu. Uzun bir zamandır midemde ağrılar ve sindirim sistemi sorunları yaşıyordum. Hastane de yaptırdığım tetkiklerin temiz çıkmasına rağmen beni rahatsız eden sıkıntılarımın devam etmesi endişe vericiydi. Acaba yediklerimden kaynaklı bir sorun olabilir mi diye düşündüm ve Cambridge Besin İntolerans Testini yaptırmaya karar verdim. Test sonucunda bazı besinlere karşı hassasiyetim olduğunu öğrendim ve bu besinleri hayatımdan uzaklaştırdım. Yaklaşık 2 hafta içinde gözle görülür düzelmeler yaşadım. Şu an çok mutluyum. Ne ağrım kaldı nede sindirim sorunları. Herkese tavsiyem kaliteli bir yaşam için mutlaka bu testi yaptırsın.*
Aslan M.
Merhaba, Vücudumdan atamadığım bir şişkinliğim, bir türlü veremediğim kilolarım ve ortalama olarak her ay tekrarlanan ve sonu hastanenin acil servisinde biten sindirim krizlerim vardı. Bunun için 3 tane gastroentoloğa gittim, kolonoskopi endoskopi yapıldı ve sonuç; patalojik hiçbir bulgu yok siz IBS hastasısınız…. Ne yapacağım şimdi diye düşünüyordum çünkü hiçbir şey yiyemez olmuştum. Sonunda diyetisyene gitmeye karar verdim çünkü ömür boyu kolit e uygun beslenmem gerekecekti. Gittim ve tam 3 tane diyet şekli denedik ama değişen bir şey olmadı. Bunun üzerine diyetisyenim Besin İntolerans Testi yaptırmamı istedi ve size gönderdi. Ben de söz dinledim ve testi yaptırdım. İyi ki yaptırmışım çünkü hayat konforum geri geldi.

Testin sonucunda vücudumun kodunu çözemediği gıdaları öğrendim ve buna göre beslenmeye başladım. İlk ayın sonlarında şişliğim oldukça azaldı, vücudumdaki ödem gitti en önemlisi beni hastanelik eden mide spazmları ve serumluk hale getiren ishal ve kusmalardan kurtuldum.
Amacım artık kilo vermek değil, yemek yiyebilmek, yedikten sonra da acı çekmemekti ve öyle de oldu. Diyetin 3. Ayını da bitirdim, ufak ufak yasaklı gıdalarımdan yemeye başladım. Kiminde hala sorunum devam ediyor, kiminde daha az. Ama mutluyum en azından artık durumumla başa çıkmayı biliyorum.

Sizlere de çok teşekkür ediyorum, hala ilginiz üzerimden eksilmedi ve hala sizlere danışabiliyorum. Aklıma takılan her şeyi sorabiliyorum bu da benim için oldukça önemli. Çünkü hangi gıdanın özü nedir, diyetime uygun mudur bilemediğim durumlarda siz benim cankurtaranım oldunuz. Çok teşekkür ederim ve iyi ki varsınız. Teşhis konulamayan ya da sonu hep sinirsel diye biten sürekli yaşadığınız bir sorununuz var ise bu testi yaptırmanızı tavsiye ederim. Sevgi ve saygılarımla*
*Yorumlar ve başarı hikayeleri tümüyle gerçek kişilerin gerçek ifadeleri olmakla birlikte bu kişiler özelindedir. Farklı kişiler için metabolizmaları ve diğer değişkenlere bağlı olarak sonuçlar farklılık gösterebilir.Tüm danışan yorumları için ➞ tıklayınız.

Detaylı bilgilendirme için iletişim formunu doldurmanız yeterli. Forma ulaşmak için lütfen ➞ tıklayınız. Veya besin intoleransı testi yaptırmanıza gerek olup olmadığını ➞ Test yaptırmalı mıyım ? sayfasındaki kısa anketi doldurarak öğrenebilirsiniz.

Cambridge Besin İntolerans Testi Dünya’daki en ileri besin intolerans testi teknolojisini kullanan bilimsel bir testtir.